Pipsan näyttelytuloksia / Pipsa's showresults

Lyhenteiden selitykset (only in Finnish)

 


Pvm/date Näyttely/Show Tuomari/Judge Lk/Cl  Tulos/Result 
18.03.12 TUROK, Turku Arja Martikainen 4 CAPS SUPREME PREMIOR
17.03.12 TUROK, Turku Vladimir Isakov 4 CAPS
26.11.11 TUROK, Turku Carin Sahlberg 4 CAPS BIV NOM + ABY-SOM erikoisnäyttelyn paras somali / ABY-SOM Special Show best Somalicat
03.09.11 PIROK, Tampere Mira Fonsén 4 CAPS NOM
27.08.11 RUROK, Vantaa Hanne Sofie Sneum 4 CAPS
30.07.11 SUROK, Espoo Anna Wilczek 4 CAPS
11.06.11 ERY-SYD, Hyvinkää Linda Knyova 4 CAPS
15.05.11 PIROK, Tampere Marianne Roth 4 CAPS NOM
17.04.11 TUROK, Turku Arja Martikainen 4 CAPS NOM
16.04.11 TUROK, Turku Alexey Shchukin 4 CAPS
27.03.11 Upplands Väst, Stockholm, Sweden Ad de Bruijn 4 CAPS
26.03.11 Upplands Väst, Stockholm, Sweden Luigi Komorio 6 CAGPIB GRAND INT. PREMIOR
12.03.11 URK, Kirkkonummi Fabio Brambilla 6 CAGPIB
28.11.10 TUROK, Turku Glenn Sjöbom 6 CAGPIB
27.11.10 TUROK, Turku Staphe Bruin 6 CAGPIB BIV NOM + siitosnaaras / breeding female: 2/4 (95,00)
09.10.10 ERY-SYD, Helsinki Arja Martikainen 6 CAGPIB
12.09.10 REBUSS, Latvia, Riga Lone Lund 6 CAGPIB NOM BIS!!
11.09.10 REBUSS, Latvia, Riga Glenn Sjöbom 8 CAPIB INT. PREMIOR NOM 
31.07.10 SUROK, Helsinki Anne Paloluoma-Sundholm 8 CAPIB
10.07.10 URK, Vantaa Louis Coste 8 CAPIB + siitosnaaras / breeding female: 2/3 (91,50)
19.06.10 ISROK, Siilinjärvi Charles Spijker-Shchukin 10 CAP PREMIOR
05.06.10 ERY-SYD, Hyvinkää Yan Roca-Folch 10 CAP
15.05.10 PIROK, Tampere Laura Burani 10 CAP + siitosnaaras / breeding female: 3/6 (94,00)
23.08.09 CCC, Tukholma Lotte Borch 1 HP BIV
22.08.09 CCC, Tukholma Fabrice Calmés 1 HP BIV
27.06.09 ISROK, Siilinjärvi Luigi Comorio 1 HP NOM
04.04.09 URK, Helsinki Carin Sahlberg 1 HP BIV
29.03.09 TUROK, Turku Mira Fonsén 1 HP
28.03.09 TUROK, Turku Arja Martikainen 1 HP BIV
23.11.08 TUROK, Turku Anne Veland 1 HP BIV
22.11.08 TUROK, Turku Elisabeth Raab-Alvarson 3 CACE EUROPE CHAMPION
02.11.08 URK, Kirkkonummi Lotte Borch 3 CACE
12.10.08 ERY-SYD, Helsinki Marie Westerlund 3 CACE
05.10.08 PIROK, Tampere Donatela Mastrangelo 3 CACE
25.11.07 TUROK, Turku Glenn Sjöbom 3 CACE
24.11.07 TUROK, Turku Luigi Comorio 3 CACE
10.11.07 ERY-SYD, Forssa Jarmo Räihä 3 CACE BIV-tot
21.10.07 URK, Vantaa Francoise Milcent 3 CACE BIV
20.10.07 URK, Vantaa Arja Martikainen 3 CACE
30.09.07 ALFA FELIS, Porvoo Vera Vasilieva 3 CACE
09.09.07 Norrskenskatten, Luleå Stephe Bruin 3 CACE BIV NOM
08.09.07 Norrskenskatten, Luleå Luigi Comorio 5 CAGCIB GRAND INT.CHAMPION BIV NOM
erikoisluokassa paras ticking / special class best ticking
02.09.07 PIROK, Tampere Alexey Shckukin 5 CAGCIB
25.08.07 RUROK, Vantaa Jarmo Räihä 5 CAGCIB
29.07.07 SUROK, Helsinki Jaana Jyrkinen 5 CAGCIB paras siitosnaaras / best breeding female
26.11.06 TUROK, Turku Donatella Mastrangelo 5 CAGCIB yleisön suosikki / public best
19.11.06 FELIX, Tallinn Vera Vasilieva 5 CAGCIB
18.11.06 FELIX, Tallinn Maria Rihova 7 CACIB INT.CHAMPION
02.09.06 PIROK, Hämeenlinna Karl Preiss 7 CACIB
19.08.06 RUROK, Vantaa Eric Reijers 7 CACIB
18.06.06 KES-KIS, Jämsä Anne-Gro Edström 9 CAC CHAMPION
17.06.06 KES-KIS, Jämsä Stephe Bruin 9 CAC
03.06.06 ERY-SYD, Hyvinkää Eva Wieland-Schilla 9 CAC
20.05.06 PIROK, Tampere Marie Westerlund 11 Ex1 BIV-tot
23.04.06 TUROK, Turku Martti Peltonen 11 Ex1
22.04.06 TUROK, Turku Gianfranco Mantovani 11 Ex1 BIV
12.02.06 KES-KIS, Jyväskylä Berta Nemcova 11 Ex1 BIV-tot NOM
11.02.06 KES-KIS, Jyväskylä Marianne Roth 11 Ex1
06.01.06 SUROK, Helsinki Eva Wieland-Schilla 12 Ex1
27.11.05 TUROK, Turku Marianne Roth 12 Ex1
26.11.05 TUROK, Turku Glenn Sjöbom 12 Ex1 BIV
30.10.05 SUROK, Järvenpää Sabine Paquin 12 Ex1
 

Kuva/Photo: Jan Nyström
Studio Fotokatti

Kuva/Photo: Jan Nyström
Studio Fotokatti